021-88874394-6

بلفاروپلاستي 

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی پلک ها می باشد. یکی از شایعترین روش های جراحی زیبایی است كه با برداشتن پوست، چربی و عضله اضافی و اصلاح موقعیت پلک ها، باعث بهبود قابل توجهی در ظاهر فرد مي شود.نتایج مفید جراحی زیبایی پلک تا سال ها و گاهی به صورت مادام العمر  برای فرد باقی می ماند. این کار معمولا در یک مرکز سرپایی چشم پزشكي توسط متخصص چشم يا فوق تخصص پلاستيك چشم انجام می شود.

این روش درمانی و زیبایی بسیار ساده است؛ برای پلک های فوقانی، برش در شکاف پلک انجام می شود. پوست اضافی، عضلات و چربی ها برداشته می شود محل برش بخیه خواهد شد. جراحی پلک تحتانی بیشتر به منظور برداشتن کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی چشم را ایجاد می کنند انجام می گیرد. معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیز برداشته می شود. 

 قبل از عمل جراحي پلك عواملي مانند پركاري يا كم كاري تيروئيد،اختلالات عملكرد كليوي،كمبود پروتيين ها و ...بايد برررسي شود.با اين وجود افتادگي پلك ميتواند يك پديده سني يا در اثر وراثت باشد. 

 

پتوز

عبارت است از پايين آمدن پلك فوقاني از محل طليعي خود.شايع ترين علت آن مادرزادي است اما ب صورت اكتسابي تاشي از تروما يا پديده سن نيز مشاهده مي شود.

بعد از اينكه علت افتادگي پلك بررسي شد و بعضي از عوامل مانند مياستني گروايس كه نياز به درمان دارد  خدف شد،ميتوان براي برطرف نمودن افتادگي باقي مانده جراحي را انجام داد.

جراحي در اطفال ضرورت بيشتري دارد،زيرا علاوه بر جنبه زيبايي كه براي همه مطرح است براي كودكان زير ٩ سال موضوع تنبلي چشم نيز وجود دارد.

روش هاي متعددي بر اساس ميزان عملكرد عضله بالا برنده پلك براي جراحي وجود دارد.

مشاهده كبودي و تورم دور چشم بعد از اين جراحي امري طبيعي است.در بلفاروپلاستي پلك تحتاني بعلت احتمال پايين آمدن چربي،براي چندماه بايد از بلند كردن اجسام سنگين دوري كرد.

توجه داشته باشيد بلقاروپلاستي موارد زير را بهيود نمي بخشد

1. حلقه های سیاه اطراف چشم

2. چروک های اطراف پلک و بین دو ابرو و پیشانی (برای اصلاح این موارد تزریق بوتوکس روش مناسبی است.)

3. افتادگی ابرو که به طور همزمان با عمل جراحی بلفاروپلاستی یا به طور جداگانه در یک جلسه دیگر به جراحی نیاز دارد.

اطلاعات تماس

  • آدرس :تهران- میدان ونک- اتوبان حقانی- بعد از خیابان گاندی جنوبی- پلاک ۵٠
  • تلفن : ۸۸۸۷۴۳۹۴(021)-7 98+